Naše děti‎ > ‎Eliška‎ > ‎Kosmická výchova‎ > ‎

Dinosauři

přidáno: 19. 1. 2014 13:59, autor: Jana Krejsova
Věk: 4,5 roku

Eliška se začala zajímat o dinosaury. Nejdřív jsem myslela, že se nám toto téma vyhne, protože jsem ho nepovažovala za dost "holčičí". Ale jak je vidět, patří k naší planetě a je velice poutavé, protože je o skutečnosti, která tu byla když jsem tu nebyli my, lidé. Takže procvičování času a časové posloupnosti. Začaly také otázky, co se stalo před dinosaury, jak umřely, a co se stane až vyhyne člověk. 

Koupila jsem proto modely dinosaurů a k tomu jejich kostry. 

   


S Eliškou jsem si pak hrály na pískovišti, jak to tenkrát asi bylo. Dinosauři jsme rozdělily na býložravce a masožravce. Masožravci honily býložravce a žraly je...jak také jinak :o). Zabité dinosaury jsme pak měnily za jejich kostry a zahrabávaly jsme je na místo, kde padly. Jednoho krásného dne však spadl meteorit (do pískoviště jsem hodila kámen). Nastalo šero, přestaly růst rostliny a následkem chladna a nedostatku jídla všichni pomřely. Nahradily jsme je opět kostrami a zahrabaly je. 
Hru nemám zdokumentovanou, ale bylo to krásné hraní :o)


Po několika milionech let přišli lidé a vyhrabali kostry - nové slovo paleontolog. 

         


Dívaly jsme se také na filmy o dinosaurech, nejlepší je asi seriál Putování s dinosaury od BBC, ale našli jsme také jeden příběh o dinosauru, který ztratil svou rodinu a jak se pak protloukal životem. Taková pohádka :o)


Po nějaké době jsme pak jeli do Plzně, podívat se do Dino parku. Myslím, že jsme si to tam opravdu užili.

   
Comments