Naše děti‎ > ‎Eliška‎ > ‎Kosmická výchova‎ > ‎

Hledání obrázků

přidáno: 23. 7. 2014 7:07, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 23. 7. 2014 7:08 ]
Hra je pro všechny děti. Hrála jí Zuzka, která ještě neumí číst, pak Eliška a pak neteř Kačka, které je 10 let. Všechny si na tom našly své a bavilo je to. 

Vytvořila jsem celkem 15 obrázků (počet je čistě na vás), rozdělila jsem je na tři hromádky. Pak jsem každému děvčeti vytvořila seznam obrázků, které budou hledat. Elišce a Katce jsem je napsala, Zuzce jsem obrázky nakreslila. Obrázky jsem roznesla po zahradě a holky je pak hledaly podle svého seznamu. Snažily si pomáhat, ale já podotkla, že každá má svůj seznam. Eliška sice čte, ale zase ne tak rychle jako Katka. Stejně tak si Zuzka chtěla najít své obrázky a nechtěla, aby jí je někdo ukazoval. 

Pak jsme obrázky vzaly dovnitř (venku foukal dost vítr). Každá si z obrázků složila svůj vlastní příběh. To se několikrát opakovalo, příběhy se obměňovaly a byly čím dál tím rozvinutější. Nakonec přišlo na to, že se obrázky daly na jednu hromadu a pak se složil dlouhý příběh. Nejdřív skládaly spolu, ale pak každá sama. I Zuzka se zapojila a bylo to skutečně moc pěkné.

V této hře se procvičlo čtení, nová slovní zásoba (pro Zuzku), časová posloupnost (byl tam mrak, slunce a pak duha, deštník), fantazie a my jsme procvičovaly i L. 

Nakonec jsem přišla ještě na jedno využití, roztřídily jsme obrázky podle toho, zda je předmět ŽIVÝ nebo NIKDY ŽIVÝ. S Eliškou jsem to ještě nikdy neprobírala, ale pochopila to dost rychle. Uvedla, že hračky na baterky jsou živé, protože se hýbou, ale pak jsme začaly vysvětlovat a popisovat a bylo to. Rozhodně se k tomu musíme někdy vrátit.

  
 

Comments