Naše děti‎ > ‎Eliška‎ > ‎Kosmická výchova‎ > ‎

Silvestr 2013 aneb co je to rok

přidáno: 6. 1. 2014 12:55, autor: Jana Krejsova
Večer na Silvestra 2013 mě napadlo, že si s holkama udělám menší oslavu, takový picknick. Eliška i Zuzka byly nadšené, roztáhla se deka a Eliška připravila všechno jídlo i pití, které našla a zdálo se jí vábné. Nejvíce jí ale přitahovaly brambůrky, které se u nás doma moc nevyskytují. Jen taková menší poznámka...pokud plánujete pití, doporučuji ho umístit na tác. U nás se stala nehoda, a tak nakonec na tác také došlo :o)

    

Já si lámala hlavu, jak jim přiblížit, co to vlastně rok je a proč s tím lidé nadělají takové "haló", když vlastně o nic moc nejde. Narychlo jsem vyrobila proto slunce s dvanácti paprsky (které jsem však už nestačila popsat podle názvu měsíců), ke každému paprsku jsem pak dala misku a do další misky 12 korálků. Vlastně takovou narozeninová elipsa, ale za jiným účelem. 

    

První začala Eliška. Při dávání korálků jsme vyjmenovávaly měsíce v roce. Překvapila mě, znala je všechny, jen u srpna se trošku zadrhla. 
Pak chtěla i Zuzka. Nepřidávaly jsme ale další korálky, ale opět je dávaly zpět do misky. 

   

A takhle se opakovalo několik koleček, přičemž na údajného Silvestra jsme se vždy rozloučily se starým rokem, přivítaly nový a připily si sklenkou džusu.

Každá jsme si pak přidala svojí jmenovku na paprsek  měsíce, kdy jsme se narodily. Ale to už bylo trošku navíc.Nakonec začal zpěv, tanec a zábava, jak to o Silvestru bývá.
Comments