Naše děti‎ > ‎

Zuzanka

   Zuzanka se narodila o 3 roky později než Ela, tedy v roce 2011. Ačkoliv jsou obě ve znamení panna, každá je úplně jiná. 

    Zuza je malý smíšek, rošťáček, šiblík, a zároveň velký pozorovatel (ale jiného rázu než Eliška). Všude kam přijde zapojí své "scanery" a vydrží zírat na jednoho člověka hodně dlouho. Zdá se, že nemá vůbec problém kontaktovat okolní svět, ale to se zřejmě ještě ukáže. 

Od malička se dokáže zabavit sama a hezky si vyhraje (to mají asi druhorození v krvi). U hračky, pomůcky, která jí zaujala dokáže vydržet relativně dlouho. Pokud si plní svůj vývojový úkol, tak hodně dlouho. To je pak radost jí pozorovat. 

Jak byla Eliška tiché dítko, tak je Zuzka hlučná :o), křičí, výská, a umí se taky hodně, ale opravdu hodně rozčílit. To je pak řev! :o)) Znakujeme na ní stejně jak na Elišku a už s námi začala komunikovat. V roce umí naznakovat "hotovo, koupání, světlo, pes, ták veliká, pápá". Znak pro jídlo není třeba, naučila se říkat "Mňam" a to je mi jasné o co jde :o)    

Těším se teď z každého okamžiku, kdy jí mohu sledovat a být svědkem jejího vývoje. Je to super zážitek pozorovat jak je Vaše dítě úžasné.