Naše děti‎ > ‎Zuzanka‎ > ‎

Jazyk

Tác s krupicí

přidáno: 19. 3. 2014 13:51, autor: Jana Krejsova

Věk: 2,5 let

Zuzka si ráda kreslí a to nejen pastelkami. Dnes si řekla o tác s krupicí. Pravidla jsou jasná, krupice musí zůstat na tácu, ruce se očišťují nad tácem...vše dodrženo :o) Samozřejmě se nekreslilo pouze prsty, ale i celou rukou. 


Podnos jsem sehnala v Ikee za krásný peníz, jen jsem ho zespodu "vycpala" papírky, aby se krupice nesypala pod rám podnosu. Na uhlazování krupice máme špachtli, na obou koncích špachtle jsou gumičky. Vzniklá mezera pak zajišťuje rovnoměrný povrch. Na fotce je vpravo.

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/06410406/

LOTO - zvířata

přidáno: 11. 2. 2014 12:16, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 28. 3. 2014 14:09 ]

Věk: 2,5 roku

Vytvořila jsem karty se zvířaty a k tomu malé karty, kde jsou jednotlivá zvířata. Dají se použít na přiřazování, ale my jsme s tím hrály hru zvanou Loto. 

Každá měla jednu velkou kartu, malé kartičky byly obrácené obrázkem dolů. Hrajeme, že každá tahá (postupně) kartičku, pojmenujeme zvíře (věc), která na kartě je a přiřazujeme na velkou kartu. Pokud není na naší kartě, tak předáváme tomu, kdo dané zvíře má. 

Já vytvořila tři karty se zvířaty: domácí zvířata, lesní zvěř a pak exotická zvířata. 

    

A ani jsme nehrály o to, kdo bude první, i když takový zmíňka se také vyskytla. Ale hned byla okomentována (hrajeme to, abychom poznaly další zvířátka a věděly jak se jmenují. Ale je fajn, že už máš všechna svoje zvířata a určitě tě to těší.) :o)

Konečně jsem vytvořila další karty, které jsou rozšířené...tedy co se zvířat týče. Ještě se budu snažit vytvořit nějaké karty na další odvětví jako ovoce a zelenina apod. Každopádně zde jsou karty ke sdílení.


Jazyková komoda

přidáno: 29. 1. 2014 15:08, autor: Jana Krejsova

Věk 21 měsíců

Zuzka se k jazykové komodě dostala díky Elišce. Všeobecně bych řekla, že druhé děti mají velkou výhodu, prostředí je pro ně víc připravené než pro první, které se rodí do bytu vybaveného pouze pro dospělé. 

Zuzka začala vytahovat z komody šuplíky a zajímat se o předměty, které v nich jsou. Zatím jen pojmenováváme (slovní zásoba) a když má náladu, tak přiřazujeme k obrázkům.

   1-3 of 3