Naše děti‎ > ‎Zuzanka‎ > ‎

Pomůcky pro miminka

Zvukové pomůcky

přidáno: 14. 9. 2012 4:26, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 22. 5. 2013 12:00 ]


Velká rolnička na zavěšení

Nejdřív byla rolnička zavěšená na hrazdičce, Zuza tam měla jen rolničku, aby nebyla rozptylována dalšími hračkami. Bouchala do ní ručkama, pak i nohama. Nakonec se rolnička hodila i bez hrazdičky. Ten zvuk jí prostě bavil.

 

Dalo mi práci sehnat opravdu velkou rolničku, hlavně když už nebyly vánoce. Ale nakonec se povedlo. Pokud jste z Prahy, můžete jí koupit na Florenci v obchůdku pro kutily: http://kutil-florenc.cz/group/ostatni


Zvukové válečky

Válečky jsem si vyrobila doma, velice jednoduché. Kus látky sešijete, vycpete (já vycpala ovčím rounem, které lze prát) a dovnitř dáte rolničku. Lepší je vyrobit váleček tak dlouhý, aby ho dítě mohlo držet v obou ručkách najednou. Já vyrobila dva, delší byl úspěšnější a neustále ocucaný. 


Zelenina, ovoce

Tyto pomůcky jsou dělané na zakázku. Je to obháčkovaná lahvička z PVC, která má různou náplň (rýže, čočka, hrách...). Pokud jste šikovnější než já, zvládnete to udělat doma. Stačí jen obal kinder vajíčka, naplnit ho a obháčkovat. Doma máme ještě citron, jahodu, banán. Pomůcky měly úspěch, Zuzku vždy zajímalo vše co vydávalo nějaký zvuk a tyhle ještě mohla cucat. Pokud se rozhodnete si je udělat doma, doporučuji na nich udělat nějakou stopku, ta obvykle funguje jako nejoblíbenější cucátko. 




Tradiční hračky pro děti

přidáno: 13. 9. 2012 12:13, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 22. 5. 2013 12:03 ]



Tradiční hračky, které dokázaly pomoci projít Zuzce jejími vývojovými úkoly. Na materiál většinou nic moc, ale opravdu fungovaly :o)


Špendlík 
Byla to naše první hračka, kterou Ela i Zuza uchopily. Je lehký, velikostí akorát pro malé ručičky a chrastí. Sice z umělé hmoty, ale v tomto případě odpuštěno :o)



Žirafa Lamaze
Holky jí milovaly. Barevně i zvukově dokonalá. Ostatně jako i ostatní hračky od Lamaze, které máme.



Kolébací kačenka 
 Zuza jí měla při plazení vpřed a při nácviku lezení.




Klec s kuličkami

přidáno: 13. 9. 2012 11:56, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 22. 5. 2013 12:04 ]


Klec s kuličkami jsem Zuzce objednala, aby měla za čím lézt. Bohužel než mi řezbář stačil klec vyrobit, tak Zuza lezla a o klec začala mít zájem až když si začala stoupat...a to jako bod, o který se opírala a mohla se s ním pohybovat. No tak alespoň na něco je klícka dobrá :o). Jinak je krásná, zase z ní sálá energie čisté přírody.

.

Míč na přendavání z ruky do ruky

přidáno: 12. 9. 2012 13:49, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 22. 5. 2013 11:29 ]


Věk Zuzky: 4 - 5 měsíců

Opět hračka na hrubou motoriku. Bohužel u nás ne moc úspěšná. Věřím, že kdyby v sobě měla rolničku, tak by zaujala mnohem víc. Výrobce se však snažil zachovat izolaci jedné vlastnosti.
 



Hračky na hrubou motoriku

přidáno: 12. 9. 2012 13:44, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 22. 5. 2013 12:01 ]


Tyto pomůcky jsem viděla na zahraničním webu howwemontessori.com a protože jsem je zde nemohla sehnat, nechala jsem si je vyrobit na míru u jednoho řezbáře z Fler.cz. Hračky krásně voněly a byly opravdu krásně udělané. Nejvíc ovšem zaujala tyčka s rolničkami, protože Zuza byla vysazená na zvukové hračky.
Spojené kruhy slouží k přendavání z ruky do ruky.


1-5 of 5