Naše děti‎ > ‎Zuzanka‎ > ‎Pomůcky pro miminka‎ > ‎

Zvukové pomůcky

přidáno: 14. 9. 2012 4:26, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 22. 5. 2013 12:00 ]

Velká rolnička na zavěšení

Nejdřív byla rolnička zavěšená na hrazdičce, Zuza tam měla jen rolničku, aby nebyla rozptylována dalšími hračkami. Bouchala do ní ručkama, pak i nohama. Nakonec se rolnička hodila i bez hrazdičky. Ten zvuk jí prostě bavil.

 

Dalo mi práci sehnat opravdu velkou rolničku, hlavně když už nebyly vánoce. Ale nakonec se povedlo. Pokud jste z Prahy, můžete jí koupit na Florenci v obchůdku pro kutily: http://kutil-florenc.cz/group/ostatni


Zvukové válečky

Válečky jsem si vyrobila doma, velice jednoduché. Kus látky sešijete, vycpete (já vycpala ovčím rounem, které lze prát) a dovnitř dáte rolničku. Lepší je vyrobit váleček tak dlouhý, aby ho dítě mohlo držet v obou ručkách najednou. Já vyrobila dva, delší byl úspěšnější a neustále ocucaný. 


Zelenina, ovoce

Tyto pomůcky jsou dělané na zakázku. Je to obháčkovaná lahvička z PVC, která má různou náplň (rýže, čočka, hrách...). Pokud jste šikovnější než já, zvládnete to udělat doma. Stačí jen obal kinder vajíčka, naplnit ho a obháčkovat. Doma máme ještě citron, jahodu, banán. Pomůcky měly úspěch, Zuzku vždy zajímalo vše co vydávalo nějaký zvuk a tyhle ještě mohla cucat. Pokud se rozhodnete si je udělat doma, doporučuji na nich udělat nějakou stopku, ta obvykle funguje jako nejoblíbenější cucátko.