Naše děti‎ > ‎Zuzanka‎ > ‎Smyslová výchova‎ > ‎

Přiřazování barev

přidáno: 1. 12. 2013 1:19, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 20. 3. 2014 13:53 ]
Věk: 1 rok 9 měsíců

Zuzka začala přiřazovat barvy a dost jí to baví. První pomůcka, kterou jsem jí dala k dispozici byly vajíčka a stejně barevné kalíšky. 
Vždy je uklidila do police a vajíčka byla v kalíšcích jako na první fotce. Já je pak dala z kalíšků a druhý den jí to nedalo a opět je srovnala. Prostě vajíčka patří do kalíšků.

  


Pak jsme si začaly hrát s barevnými kvádry, stavěly s nimi řadu a bouraly jí jako domino. Dokud jít to bavilo, stály stejné barvy u sebe.10. února 2014 (Zuzce jsou 2,5 roku)

Dnes si vybrala Zuzka opět barevné destičky. Nejdříve je srovnala vedle sebe, páry byly také vedle sebe...pořádek musí být :o). 

Ale pak začala hra na prodávání. Ona byla paní prodavačka, já měla košík a vybírala jsem si. 
"Dobrý den, prosila bych jednu bílou, dvě modré..."

Takže to byla taková kosmická výchova - zdvořilostní chování (pozdravení v obchodě), barvy (Zuzka vybírala sama, nejdříve jsem dávala barvy, o kterých jsem věděla, že je zná), a nakonec počet (jedna nebo dvě).


20. března 2014

Zuzku opět zaujaly barvy. Už pozná modrou, žlutou a bílou po jménu...tedy občas se splete, ale je vidět pokrok. Už několikrát se stalo, že holky vytahaly na tácky všechny pastelky z kelímků. Zuzka se pak sama drala k úklidu a opravdu si to užívala :o)

   
Comments