Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2013‎ > ‎

Listopad 2013

Zimující zvířata - 18. listopadu

přidáno: 11. 12. 2013 13:30, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 23. 12. 2013 13:14 ]

Dnes jsme měly téma zimujících zvířat. Pro děti jsem připravila divadlo a příběh o ježkovi, který si hledal domeček na zimu. Zdá se mi, že to děti hodně bavilo a jen je škoda, že jsem nenarazila dřív na písničku "Když potkáte ježky", kde je celá pravda o ježkovi. Tak určitě příště :o)

Pokud byste ale chtěli, najdete jí třeba zde: http://www.youtube.com/watch?v=SCezdSoTyJg


Na divadlo jsem opravdu pyšná. Dokáže měnit scénu - zadní obrázek a přidávat kulisy :o). Opona je v divadle samozřejmostí a na začátku nechyběl ani zvonek.


Venku jsme pak toto téma protáhly a děti tvořily (tedy ten kdo chtěl) domečky pro zvířátka.

Více komentářů najdete u jednotlivých fotek :o)


Jana


Stromy - 11. listopadu

přidáno: 11. 12. 2013 13:26, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 11. 12. 2013 13:26 ]

Na téma Stromy jsem připravila příběh O smutném stromu. Na elipsu jsem pak připravila namalovaný strom bez listí. Listy jsem pak rozdělila na jednotlivé táci podle barev. Po přečtení příběhu si každé z dětí vzalo jeden list, popsalo jak vypadá, jakou má barvu, a postupně jsem je lepily na strom. Listů bylo dost, a tak kdo chtěl mohl pokračovat v lepení :o).

Příběh o smutném stromu


Odpoledne jsme pak vytvářely listy, které jsme vystřihly, nalepily na ně fotky a rozveselily tak druhý strom, který byl vedle už veselého. Hodně dětí si však chtělo svůj výtvor odnést hned domů, a tak náš strom zůstal opravdu podzimní :o).1-2 of 2