Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2013‎ > ‎

Prosinec 2013

Vánoční besídka - 23. prosince

přidáno: 23. 12. 2013 12:53, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 23. 12. 2013 13:12 ]

Tento rok to opravdu vyšlo dobře. Mohli jsme se sejít ještě těsně před vánoci a povědět si příběh o narození Ježíška v Betlémě. 

Mnoho dětí přišlo i s rodiči a sourozenci. Na jejich tvářích jsem viděla spokojenost a radost, že jejich mámy a tátové jsou s nimi a opravdu si to užívaly. 

Sešli jsme se na elipse, kde už byly připraveny bobíky, i když trošku netradičně. Děti už vědí, jak je připravit, když máme divadlo, a tak jsem se o nic nemusela starat. 
Pro sehrání příběhu o Ježíškovi jsem použila betlém a jeho postavičky, které vytvořil Koko. Příběh jsem proložila koledami a kdo chtěl, přidal se také. 

Po divadélku jsem si zazpívali jednu koledu, na kterou jsem si pak i zatančili. Bohužel mě tato inspirace potkala pozdě, a tak jsem nemohly taneček s dětmi nacvičit dříve. Příští rok to vylepšíme :o)
Eliška mě požádala, abych druhé kolo tancování doprovázela na kytaru. Vzala tak na sebe předvedení všech tanečních prvků, které ke koledě patří...a zvládla to :o)
Každopádně chci poděkovat rodičům, že se připojili ke zpěvu a pomohli nám tak dotvořit vánoční náladu.

Naše Zuzanka, která má nyní období pohybu a napodobování tanečních kreací, by tancovala bez přestání. Ostatním však dvě kolečka stačila a šli raději tvořit.

V kuchyni bylo nachystáno tvoření svícnu, děti si mohly udělat beránka, vymalovat ozdobičku nebo zvířátko z překližky, vytvořit stromek. 
Kdo chtěl, mohl si chytit rybu. Max a Dominik chytali, pak si jí dali na topení, kde se ryba upekla a pak jí s chutí snědli. :o))
A vůně vánočního cukroví také nechyběla. Děti milují vypichování a zdobení, a tak se Simča ujala válení a pečení.
A vánočního cukroví bylo dost a dost. A jelikož byl dnes vyjímečný den, děti si ďobaly cukroví během tvoření a všem opravdu moc chutnalo.

Dovolte mi, abych za nás za všechny z Monte centra, poděkovala za krásný zážitek. Přejeme Vám úžasné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, klidu a pohody. 

Jana
Vánoční tvoření - 17. prosince

přidáno: 17. 12. 2013 12:14, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 17. 12. 2013 12:17 ]
Dnes jsem se ve školce jen mihla, vyzvedávala jsem Elišku. Přibylo mnoho nových andílků, a tak mi to nedalo a vystavené jsem vyfotila :o). 

Kdo chtěl, psal také dopis Ježíškovi. Eliška to pojala chytře...aby se nehádaly se Zuzkou o hračky, nalepila vše 2x :o). Děti jsou úžasné!

A ještě jedna poznámka, kterou jsme si vyměnili s jedním tatínkem, když jsem viděli opravdu těžký odchod ze školky. Děti kňučí všechny. Je to jejich způsob, jak si u nás vymoci jejich přání, názor. 
Vzkaz všem: Nejste v tom sami! :o)Vánoce v Itálii a USA - 16. prosince

přidáno: 16. 12. 2013 10:01, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 16. 12. 2013 10:13 ]

Dnes jsme měli vzácnou návštěvu. A co víc, byla to návštěva, která se zasluhuje o úsměvy našich nejmenších v jiných částech světa. Nejdříve přišla La Befana, která nosí dětem dárky v Itálii a vypověděla nám svůj příběh. 
Pokud by někoho zajímal, můžete se podívat sem, bohužel pouze v angličtině: http://www.italytravelescape.com/befana.htm 

Pak přišel nebo spíš přijel Santa Claus až z Ameriky. Soby nechal venku, ale do komína vlezl, vylezl krbem, dal si mléko a sušenku a nechal nám pod stromkem nějaké ty dárky.

Před obědem jsme šli ven a byli jsme malí průzkumníci. Vydali jsme se na cestu, kterou z nás skoro nikdo neznal. Trošku se nám to protáhlo, a tak jsme přišli k obědu o něco později. Cestou jsme ale potkali bahno a hop, už to jelo. Je velmi těžké bahnu odolat.
 

Po obědě jsme četli knížku a ten kdo neusnul šel tvořit andílka, kterého můžete vidět na našem výstavním místě. Ne všichni děti ho však dělaly, ale určitě k tomu budou mít ještě příležitost.Jak se slaví vánoce u nás - 9. prosince

přidáno: 12. 12. 2013 10:54, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 23. 12. 2013 13:11 ]

Když jsem ráno, ještě před elipsou, vytáhla krabici s vánočními ozdobami, shlukla se kolem mne skupinka nadšených dobrovolníků, kteří se hned zapojili a začali věšet ozdoby na stromeček. Můj záměr byl sice jiný, chtěla jsem s ozdobami vyzdobit třídu a na stromeček dát pouze perníčky, které děti upekly se Simonou, ale než jsem řekla "švec" ozdobičky byly zavěšené a stromek krásně zářil. Dokonce někdo prohlásil "Teď je konečně veselý."

Přesto jsme na elipsu připravily kobereček a na něj položily ony perníčky. Přeci jen stromek nezdobily všechny děti, a tak si to užijeme ještě dohromady. 
Měla jsem představu, že se si každý vybere perníček a projde se s ním po elipse, ale ukázalo se, že děti spíš touží po zdobení. A tak jsme je nechaly a byl to krásný pohled.

Problém však byl s tím, kdo umístí na špičku stromku hvězdu. Všechny děti se hlásily a překřikovaly se. Jediné rozumné řešení bylo, aby si to každý vyzkoušel. Zjistily jsem, že na špičku nikdo nedosáhne, a tak nakonec musela hvězdu usadit Simča. 

Odpoledne jsem pak tvořily stromky, papírové ozdobičky a řetězy. Určitě už je máte doma a můžete se těšit z díla vašich dítek :o).

Tímto bych také chtěla srdečně poděkovat paní Šebestové, která nám stromek darovala a připravila i perníkové těsto na pečení. Děkujeme!


Přišel k nám Mikuláš - 5. prosince

přidáno: 11. 12. 2013 14:09, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 23. 12. 2013 13:13 ]

Dnes jsem se sešli v hojném počtu. Do školky přišly i děti, které obyčejně ve čtvrtek nechodí. Je den, kdy chodí Mikuláš a svou návštěvu ohlásil i u nás. Se vzrušeným očekáváním si děti posedaly na elipsu a čekaly. 
Nejdřív jsme si zopakovaly básničku o Mikulášovi, zazpívali a zatančili si Čertovskou polku a pak také pár koled. 
A pak zazvonil zvonek...Mikuláš! Děti se přihrnuly k brance, aby Mikuláše přivítaly. 

Mikuláš si nechal zazpívat a zatancovat Čertovskou polku a potvrdil, že čerti přesně takhle tancují i v pekle.

A začalo nadělování...ale pozor! Mikuláš byl hodně mile překvapený...jako první dostal totiž dárek on :o)

Každý se činil jak jen svedl, někdo zazpíval, někdo se hodně styděl, ale vše bylo velmi milé.

S Mikulášem jsem se rozloučili koledou.

Po té co odešel se děti vrhly na dobroty a proto se všichni přesunuly do kuchyně na vyjímečné hody před obědem. Ale hezky podle pravidel...podložka nesmí chybět :o)


Příběh o Mikulášovi - 2. prosince

přidáno: 11. 12. 2013 13:57, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 23. 12. 2013 13:13 ]

Mikuláš a čert se blíží, a podle toho jsem zvolila i dnešní téma - Mikuláš, kdo to byl a co udělal.

Na elipse jsme si s dětmi dnes povídaly o tomto muži, četly jsme příběh, ve kterém byly obrázky a děti mohly pomocí obrázků doplňovat věty.

Povídaly jsme si čertech, co dělají, co nosí a jaký dělají zvuk. Nakonec jsme si zatancovali Čertovskou polku a myslím, že ta měla u dětí největší úspěch.Bohužel jsem z elipsy nestačila pořídit žádnou fotku, příště dám foťák Simče a snad se zadaří :o).


Dnes jsme se s dětmi také domluvily, že každý den se zvolí dva pomocníci, kteří budou mít na starost krmení a údržbu našich mazlíčků (Žanetky a Lucinky), zalévání květin a jiných drobných aktivit.


A jako obvykle jsme šly, po práci na pomůckách, ven.


Akordy jsou: C, Dmi, G, G7, C, Dmi, G, C

1-6 of 6