Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2013‎ > ‎Prosinec 2013‎ > ‎

Jak se slaví vánoce u nás - 9. prosince

přidáno: 12. 12. 2013 10:54, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 23. 12. 2013 13:11 ]
Když jsem ráno, ještě před elipsou, vytáhla krabici s vánočními ozdobami, shlukla se kolem mne skupinka nadšených dobrovolníků, kteří se hned zapojili a začali věšet ozdoby na stromeček. Můj záměr byl sice jiný, chtěla jsem s ozdobami vyzdobit třídu a na stromeček dát pouze perníčky, které děti upekly se Simonou, ale než jsem řekla "švec" ozdobičky byly zavěšené a stromek krásně zářil. Dokonce někdo prohlásil "Teď je konečně veselý."

Přesto jsme na elipsu připravily kobereček a na něj položily ony perníčky. Přeci jen stromek nezdobily všechny děti, a tak si to užijeme ještě dohromady. 
Měla jsem představu, že se si každý vybere perníček a projde se s ním po elipse, ale ukázalo se, že děti spíš touží po zdobení. A tak jsme je nechaly a byl to krásný pohled.

Problém však byl s tím, kdo umístí na špičku stromku hvězdu. Všechny děti se hlásily a překřikovaly se. Jediné rozumné řešení bylo, aby si to každý vyzkoušel. Zjistily jsem, že na špičku nikdo nedosáhne, a tak nakonec musela hvězdu usadit Simča. 

Odpoledne jsem pak tvořily stromky, papírové ozdobičky a řetězy. Určitě už je máte doma a můžete se těšit z díla vašich dítek :o).

Tímto bych také chtěla srdečně poděkovat paní Šebestové, která nám stromek darovala a připravila i perníkové těsto na pečení. Děkujeme!