Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2013‎ > ‎Prosinec 2013‎ > ‎

Vánoční besídka - 23. prosince

přidáno: 23. 12. 2013 12:53, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 23. 12. 2013 13:12 ]
Tento rok to opravdu vyšlo dobře. Mohli jsme se sejít ještě těsně před vánoci a povědět si příběh o narození Ježíška v Betlémě. 

Mnoho dětí přišlo i s rodiči a sourozenci. Na jejich tvářích jsem viděla spokojenost a radost, že jejich mámy a tátové jsou s nimi a opravdu si to užívaly. 

Sešli jsme se na elipse, kde už byly připraveny bobíky, i když trošku netradičně. Děti už vědí, jak je připravit, když máme divadlo, a tak jsem se o nic nemusela starat. 
Pro sehrání příběhu o Ježíškovi jsem použila betlém a jeho postavičky, které vytvořil Koko. Příběh jsem proložila koledami a kdo chtěl, přidal se také. 

Po divadélku jsem si zazpívali jednu koledu, na kterou jsem si pak i zatančili. Bohužel mě tato inspirace potkala pozdě, a tak jsem nemohly taneček s dětmi nacvičit dříve. Příští rok to vylepšíme :o)
Eliška mě požádala, abych druhé kolo tancování doprovázela na kytaru. Vzala tak na sebe předvedení všech tanečních prvků, které ke koledě patří...a zvládla to :o)
Každopádně chci poděkovat rodičům, že se připojili ke zpěvu a pomohli nám tak dotvořit vánoční náladu.

Naše Zuzanka, která má nyní období pohybu a napodobování tanečních kreací, by tancovala bez přestání. Ostatním však dvě kolečka stačila a šli raději tvořit.

V kuchyni bylo nachystáno tvoření svícnu, děti si mohly udělat beránka, vymalovat ozdobičku nebo zvířátko z překližky, vytvořit stromek. 
Kdo chtěl, mohl si chytit rybu. Max a Dominik chytali, pak si jí dali na topení, kde se ryba upekla a pak jí s chutí snědli. :o))
A vůně vánočního cukroví také nechyběla. Děti milují vypichování a zdobení, a tak se Simča ujala válení a pečení.
A vánočního cukroví bylo dost a dost. A jelikož byl dnes vyjímečný den, děti si ďobaly cukroví během tvoření a všem opravdu moc chutnalo.

Dovolte mi, abych za nás za všechny z Monte centra, poděkovala za krásný zážitek. Přejeme Vám úžasné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, klidu a pohody. 

Jana
Comments