Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Březen‎ > ‎

Jaro - 17. března 2014

přidáno: 19. 3. 2014 13:19, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 19. 3. 2014 13:19 ]
Bohužel dnes nebudou žádné fotky...měla jsem nový telefon a jak jsem zjistila, i když jsem fotila, nic jsem nenafotila. Ach jo :o(

Dnes jsme si povídaly o jaru, co k jaru patří. Seznámila jsem děti s bohyní zimy a smrti Moranou. Odpoledne jsme také jednu vyrobily, velkou. Na svázané klacky jsme zavěsily krepový papír, udělaly hlavu a děti na ní nakreslily obličej. 
Během týdne si každý bude moc vyrobit svou vlastní Moranu v menším provedení a hodit jí s tou velkou do potoka. Počítám, že vynášení Morany by mohlo proběhnout v pátek. 
Bohužel se nezůčástníme, protože Eliška dostala neštovice a Zuzanka bude určitě následovat, takže holky jsou v karanténě.

Po elipse jsme šly na dvorek, tedy ten kdo chtěl, a sely jsme. Stihly jsme jen řeřichu. Slovo řeřicha dětem připadalo ohromně zajímavé, opakovaly ho a zkoušely si tak svoje Ř :o). V týdnu pak je k mání setí rajčat, dýně, mrkve aj. Každý si ale nechal zaklíčit fazoli, každý jí má označenou fotkou, tak si ji může odnést domů. 

Z dvorečku jsme se přesunuly na hřiště a do lesa, kde jsme právě scháněly klacky na Morany. Ale viděly jsme tam kvést už fialky a další drobná modrá kvítka, která neznám. 

Příští týden si budeme povídat o rostlinách, tak snad už nám nějaké vykouknou nebo nějaká fazole ukáže svůj klíček.

Jana


Comments