Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Březen‎ > ‎

Země aneb cesta kolem světa - 10. března 2014

přidáno: 11. 3. 2014 13:07, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 11. 3. 2014 13:07 ]
Po minulém cestování vesmírem jsme dnes zůstaly na Zemi. Staly se z nás námořníci. S písničkou "Jižní Amerika, severní Amerika..." jsme obepluly celý svět, a pak si povídaly, jací lidé kde žijí. Tedy žili, představila jsem dětem původní obyvatele.
Z pytlíku si pak vytáhl každý zvířátko, které nikomu neukázal. Pořádně si ho prohlédl a my pak hádaly, jaké zvíře to je. Pokud byl někdo stydlivý, dávaly jsme otázky my a on jen odpovídal ano, ne. A celkem se dařilo.

Na tvoření jsem si připravila planetu zemi. Bohužel jsem ve školce nenašla bílou voskovku, se kterou jsem měla velké plány, ale nevadí, děti si našly svůj způsob. A protože chtěly trořit ještě, tak jsme vytvářely raketu, u které jsme udělaly okénka a každý si do nich nakreslil koho chtěl. 

  


Po obědě bylo krásně a protože se brzy vstávalo, tak jsem si řekla, že půjdeme ještě ven. Oblékání trvalo však déle než jsem myslela, a když jsme se dostaly ven, byl čas na svačinu. Vůbec se mi nechtělo děti opět hnát do třídy, a tak mě napadla myšlenka, udělat si svačinu venku. Děti to přivítaly s nadšením a začaly se sami činit jak včeličky. Utřely stoly a lavičky, ve škopíku jsme přinesla vodu na umytí rukou. Na vzduchu opravdu chutnalo, snědly jsme 2 celé vánočky! 
Některé děti pak vydržely hrát si na dvorečku až do příchodu rodičů. 

Příští sobotu je tu už jaro, a tak si o něm budeme v příštím týdnu povídat a také přichástáme Moranu a vyneseme ji ven. 

Jana

Comments