Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Duben‎ > ‎

Velikonoce - 14. dubna 2014

přidáno: 14. 4. 2014 12:04, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 14. 4. 2014 12:04 ]
Opět budou Velikonoce. Svátek, kterým oslavujeme jaro, příchod nového života. A samozřejmě také možnost nových zážitků, možnosti různého tvoření s dětmi. 

Bohužel jsem dnes objevila uschlé osení, a tak jsem ho hned vzala na elipsu. Znovu jsme si s dětmi řekly, co potřebují květiny, aby mohly žít. A také jsme dnes měly den, kdy děti mohly pomáhat a zapojit se do údržby svého okolí (ostatní dny je to také samozřejmě možné, jen jsme to teď opět zopakovaly, a hlásily se všechni :o). 

No a pak přišly na přetřes Velikonoce. Řekly jsme si, co všechno k Velikonocům patří (pomlázka, vajíčka, kuřátka, slepičky, zajíčci, atd.), vytáhla jsem pomlázku a řekly jsme si pár říkanek. Pro velký zájem jsem pak poslala pomlázku dokola a každý kdo chtěl, mohl vstát a říct nám svojí koledu. Byla mezi nimi i jedna pěkně smyšlená, ale to nevadí, fantazii se meze nekladou :o). 
Učily jsme se také básničku o zajíčkovi...ale je ve školce, takže ji sem doplním později. 

Pro špatné počasí (opravdu aprílové) jsme se nedostaly dopoledne ven. Zůstaly jsme proto ve třídě a začaly tvořit ovečku z popcorn. Na elipse jsme se dohodly, že uděláme jednu misku s popcornem, který se bude moc jíst (kdo by odolal neuždibnou si :o)), a pak bude miska s popcornem, která bude pouze na tvoření. Děti moc bavilo připravovat popcorn, hlavně jsme poslouchaly zvuk, který kukuřice dělá, když puká a mění se v tu dobrotu. To bylo v jídelně opravdové ticho. První várka byla jasně na jídlo. A pak se začalo tvořit. 


Před svačinou se pak pár dětí rozhodlo jít ven, ale tentokrát jen na dvoreček. Martina přinesla bublifuky, a tak jsme toho hned využila. To bylo řádění a honění bublin :o)

Odpoledne, tedy kdy hodně dětí už odešlo, jsme se dostaly ještě k barvení vajíček. Ale to se určitě ještě stihne i přes týden.

Dnešní den by se opravdu hodil na téma Počasí, protože když jsme po zavření školky šly domů, pršelo, blýskalo se, hřmělo, padal sníh a nakonec svítilo slunce a byla duha. No krása :o)). 

Užijte Velikonoc, různorodého počasí a času stráveného se svými dětmi! 

Jana
Comments