Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Květen‎ > ‎

Morčata a další domácí mazlíčci - 5. května 2014

přidáno: 5. 5. 2014 11:50, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 5. 5. 2014 11:50 ]
Už tu máme květen a s ním i líhnutí, rození mláďat. I my jsme se už před 14 dny konečně dočkaly tolik očekávaného morčátka. Je to morčátko přímo velikonoční, protože se narodilo na bílou sobotu. Děti ho zbožňují a začaly mu říkat Prcek. Zdrobněliny od tohoto jména jsou vzkutku velice zábavná. 

Dnes jsme si tedy povídaly o morčetech. Na elipsu jsme přinesly s Eliškou našeho domácího morčíka Teddyho, který je o něco více ochočený a tedy svolný nechat se obhlížet. Nejdříve jsem si řekly, jak takové morče vlastně vypadá, kolik má očí, nohou a prstů na nohou, což bylo nejzajímavější zjištění.

Připravila jsem si obrázky s dalšími druhy morčat, která se vyšlechtila od úplně holého bez chlupů až po to nejzarostlejší. 

Pak jsme si povídaly o tom, co morče jí. U některých potvavin jsme se nemohly shodnout, třeba taková houba. Některému morčeti by mohla možná chutnat, co myslíte? 

      


Tento týden si budeme povídat i o dalších domácích zvířatech. Eva jich má doma (na panelákové poměry) dost. Ve středu přinese želvu a pak ještě přivede psa. Takže poznávat a osahávat bude opravdu co. 

Jana
Comments