Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Květen‎ > ‎

Pavouci a rozloučení se s Dorotkou - 29. května 2014

přidáno: 29. 5. 2014 11:57, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 29. 5. 2014 12:08 ]
Ráno jsme začaly písničkou: 

Pavouček


Leze, leze pavouk v trávě, osm dlouhých nohou má,

svoje sítě plete hravě, mušku posnídá.


Pavučinou kořist loví, pak už jenom počká si.

Po jídle si pěkně hoví při slunečním počasí.


Z vajíček se jim narodí malinkatá miminka,

na svých zádech je povozí jejich hodná maminka.


(písnička je od Z. Benešové, ale vynechala jsem refrém)


Po elipse jsem poslala pavouka. Zeptala jsem se, kdo pavouky má rád a kdo ne. Většina je má ráda. Tak jsem se zeptala, proč. Eliška řekla, že má ráda pavouky, protože chytají mouchy, Mikuláš zase řekl, že má rád pavouky, protože chytají vosy a ty prý rád nemá, protože píchají. 
Snažila jsem se pak říct něco o pavoucích, ale nějak to byly složité informace. Tak jsem přestala a šly jsme na jinou aktivitu.

Dnes u nás byla Dorotka naposledy, stěhuje se do Kroměříže. Proto jsme jsme vytvořily její obrys, chtěla obtáhnout i se sukýnkou, a děti pak kreslily, vymalovávaly a psaly. Vše co je napadlo. 
Přejeme Dortce a její rodině hodně štěstí v novém městě a těšíme se, že se na nás někdy přijedou podívat. Určitě vás rádi uvidíme :o)

V herně jsem ráno připravila ještě pavučinu. Děti si chtěly zahrát hru na pavouky. Tam byla přiležitost jim povědět o pavoucích něco víc. Na pavučinu jsme pak rozmístily hmyz a děti chodily po pavučině a hmyz sbíraly. Vysvětlila jsem dětem, že je třeba chodit pouze po pavučině, pokud by pavouk chodil  mimo (v mezerách), spadl by dolů.

  

Dnes jsme šly pouze na procházku...bohužel pro děti. Nemohly jsme jít ani na zahrádku ani na hřiště. Všude bylo mokro a plno bahna. V každém případě jsme opět použily naše reflexní vesty. Eliška se ujala rozdávání vest. Dokonce tak, že na sebe samu zapomněla :o)

  

Tuhle se mě někdo ptal, jak to je se spaním. Nu, někdo spí a někdo ne :o)


Eliška si opět dnes vyžádala barvy na obličej a začala tvořit. Kreslila kočičky, prasátko Peppa, Dominik měl dinosaura a někdo si vyžádal strašidlo. Ostatní děti pomáhaly, dávaly své návrhy, pomáhaly asi držet vlásky. Rozhodně se na malování stála fronta.


Zítra se budeme fotit. Tak doufám, že všechny barvy půdou dobře dolů :o)

Jana

Pavouci

Rozloučení s Dorotkou


Vkládám písničku i s notami, pro toho kdo by si ji chtěl zazpívat :o)

Comments