Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Květen‎ > ‎

Pomůcky - 19. května 2014

přidáno: 22. 5. 2014 14:33, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 22. 5. 2014 14:33 ]
Dnes jsem pro děti připravila tři pomůcky, které se dají zkombinovat (alespoň podle mě). Děti rády staví různé domečky nebo přístřešky. Nikdo zatím neví, zda z někoho z nich nečeká kariéra ve stavebním oboru. Takže tuto aktivutu podporujeme :o). Minulý týden jsme také stavěly mosty, a tak se to opět krásně navázalo.

Na elipsu jsme připravila růžovou věž, hnědé schody a červené tyče. Eliška mi pomáhala a vyskládala je podle své představy...u které však nezůstalo dlouho. Po nějaké době jsem se vrátila k elipse a tam už Alžbětka tvořila vlastní stavbu z hnědých schodů. 

V albu se můžete podívat, jak nám to šlo a co vše jsme vytvořily. U jedné stavby jsme využily všechen materiál, který jsme měly k dispozici.

Brzy budou prázdniny, a tak jsme dnes tvořily dalekohledy. Míša si tvoření vyžádal už dopoledne, a tak ten kdo neměl náladu tvořit šel ven. A venku bylo překvapení...napršelo a tak v umělohmotném pískovišti, které je tedy prázdné, byla voda. To bylo radosti :o)


Odpoledne jsme si pak zahrály na hudební nástroje, trošku zazpívaly a přišlo opět na naší známou hru s bubnem a pomalou či rychlou chůzí. A pak přišla nová hra, hra na ticho. Přesunula jsem se do druhé části třídy a šeptala jméno dítěte, které má přijít za mnou. Děti to opravdu bavilo a tak si každý alespoň 2x vyzkoušel "zavolat" své kamarády k sobě. 

Jana


Comments