Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Leden‎ > ‎

Mikulášovi 4. narozeniny - 6. ledna 2014

přidáno: 6. 1. 2014 12:32, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 13. 1. 2014 11:24 ]

Dnes jsem měli mezi sebou oslavence. Mikuláš má dnes své 4. narozeniny, a tak jsem mu přichystali menší oslavu - narozeninovou elipsu. Kolem slunce, s dvanácti paprsky, jsou misky, do kterých Miky kladl korálky. Když obešel slunce, stejně jako naše Země, uplynul rok a on dal ke svému měsíci lednu červený korálek. 
Při obcházení jsme si říkali, co všechno dítě umí, když se narodí, když mu je jeden rok, dva roky, tři roky a co umí když mu jsou čtyři roky. Děti přišly na hodně aktivit, jako skákání, běhání, ježdění na kole nebo malé motorce, lyžování.
A Miky všem s hrdostí ukazoval svoje fotky, když byl malý.
Pak jsme mu zazpívali narozeninovou písničku. Děti však nejvíc bavilo vyrábět pro Mikyho dárek. Na velký papír se Miky položil, já obtáhla jeho obrys těla a pak děti kreslily a psaly, co myslely, že Mikulášovi udělá radost. Samozřejmě mu nezapomněly nakreslit oči, pusu, uši, vlasy :o)Dnes také přišly do školky nové děti.
Kubík to zvládal z přehledem, stále chodil a ptal se dětí jak se kdo jmenuje a pak zase chodil a říkal, jak se kdo jmenuje. "Ty jsi Jana, tohle je Dorotka..." :o)
Janík to měl o něco těžší, plakal a tak jsem hledala cestu, jak mu to usnadnit. Začátky jsou pro někoho prostě těžší. Ale jak říkal Lister z Červeného trpaslíka "Však mi to nějak zvládnem" :o) Každopádně si také našel aktivitu, která ho bavila. Vyndavání válečků a pak voda :o)


Protože má Mikuláš narozeniny, napadlo s dětmi vytvořit obrázek s jejich otisky. Děti si vymyslely, že si udělají každou ruku jinak barevnou. A pak někomu nestačili jen dvě ruce, ale udělal si rovnou tři, čtyři a více. Obrázky jsem pak podepsali a napsali k nim aktuální věk.
Myslím, že by stálo za to udělat i nohy. Ještě ale musím vymyslet, jak je pak umýt :o)
Na konci dne bylo také potřeba, protože jsou Tři králové, odzdobit a vyprovodit stromeček. Ozdobení netrvalo dlouho, podílelo se na něm asi pět dětí. Když skoro všichni odešly, odnesla jsem stromeček dolů do šatny, a za mnou vznikla cestička z jehličí. Netušila jsem, jakou radost připravím Bebe a Elišce. Nadšení pro zametání nebralo mezí. Takže mám poučení pro příští rok...odstrojujeme a meteme přes den, aby si to každý užil.
                                                                                                                                        Jana


Jakub      Janík

Tvoření 6.1.2014  Tvoření 6.1.2014Odzdobování stromku 2014     Odzdobování stromku 2014

Comments