Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Leden‎ > ‎

Pokračujeme v pohádkovém maratonu - 20. ledna 2014

přidáno: 21. 1. 2014 12:41, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 21. 1. 2014 12:43 ]

Celý tento týden budeme procházet pohádkovým lesem. Děti se setkají s pohádkou O šípkové Růžence, Perníkové chaloupce, Červené Karkulce a Budulínkovi. 

Dnes jsem moc fotit nestačila. Na pořadu dne bylo opět kino, tentokrát však O šípkové Růžence. Před kinem jsme si ale pohádku přečetly a pak zahrály. 
Největší problém ale byl, že Růženka je jen jedna. Nakonec jsme tedy vybraly Růženky tři a i tak byl velký problém. Vybraly jsme i tři prince, ale nakonec všechny děti jely na koni, prodíraly se šípkovým houštím a úspěšně jsem se dostaly k Růženkám. Spaly...přišel na řadu polibek. Klukům se do toho nechtělo, navrhla jsem polibek poslat. Tak jsme posílali. Našli se ale i princové, co dali pusu na nožku nebo na ruku princezny :o). 
Do kina jsme si opět nakreslily vstupenky. Tentokrát byl ale úkol o něco těžší...na vstupence mělo být něco z pohádky O šípkové Růžence. Děti za mnou chodily a chtěly se pochlubit svým dílkem. A tak mě napadlo, že ho ukážeme všem. Sedly jsme si na elipse a kdo chtěl mohl vstupenku ukázat a říct, co na ní je. Myslela jsem, že se prezentace zúčastní jen pár jednotlivců a nakonec se účastnily všechny děti. 

Na tvoření jsem měla připravenou pohádku Hrnečku, vař! Četla jsem jí u svačiny a děti napjatě poslouchaly. Ale pak přišly povinnosti úklidu po svačině a děti se začaly bavit podle svého...vzaly si hadry a chtěly uklízet také. Utíraly stoly, podložky, skládaly prádlo a dostalo se i na podlahu. Pak si pár dětí vzalo modelínu a začaly tvořit. Na připravené tvoření nedošlo, nezbyl na něj čas. Bude určitě příležitost přes týden.

Jana

   


Comments