Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Leden‎ > ‎

Pravidla - 27. ledna 2014

přidáno: 28. 1. 2014 12:26, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 2. 2. 2014 13:41 ]
Minulý týden jsme zjistily, že je potřeba si zopakovat pravidla, která u nás ve školce platí. Martina proto připravila klubíčko, které jsme si posílaly a vytvořily tak pavučinu. Pavučina představovala naší komunitu, ve které má každý své místo a je spojený s druhými. 

Na pavučinu jsme pak dávaly pavouky, každý měl na sobě nějaké pravidlo, které jsme si přečetly a vysvětlily. Miky jedno pravidlo doplnil, okamžitě bylo napsáno a položeno na pavučinu. I další děti mají možnost po celou dobu svého pobytu ve školce navrhnout pravidlo, které bude platit pro všechny. 

Z domova jsem také donesla maňásky, takže budeme přehrávat situace, které ve školce a v okolí nastávají. 

A, jak jste si určitě všimli :o), napadl sníh. Byla to velká příležitost vyjít s dětmi ven na větší plochu než je naše školkové hřiště. Nakonec, i přes dlouhé převlékání, se to vyplatilo. Děti byly nadšené. Dělaly andílky do sněhu, sklouzaly se z kopce, některé sníh ochutnaly (tedy hlavně naše Eliška :o)). 
Děti navrhly, abychom se šly podívat i na vyhlídku na Hostibejku, Bylo vidět krásně zasněžené město. 

Odpoledne jsme pak kreslily les kolem perníkové chaloupky. Hodně děti si však pracovalo na pomůckách, a tak se mi je ani nechtělo rušit. 

Chtěla bych touto cestou poprosit rodiče, aby dávaly dětem nepromokavé rukavice a kalhoty. Je potřeba počítat s tím, že se děti budou chtít pokochat se sněhem, a tak je nutné jejich končetiny chránit před mrazem :o)

Jana
Comments