Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Listopad‎ > ‎

Co dělají zvířata v zimě? - 10. listopadu 2014

přidáno: 16. 11. 2014 10:47, autor: Jana Krejsova
                                                      Pondělí

V tomto týdnu se bavíme opět o zvířatech. Na elipse zůstala pouze malá skupinka dětí, které nechodí na jogu. Zazpívaly jsme si a popovídaly si o zimování zvířat.

                                                         Úterý

Na elipse jsme si zacvičily při básničce s pohybem a pak si řekly pár zvířat a jak přezimují. Jmenovaly jsme spáče jako ježka, medvěda, krtka, pak zvířata, která spát nechodí. Snažila jsem se dětem sdělit proč tomu tak je, ale bylo opravdu málo času. A tak jsme si raději na zvířata zahrály. Jak chodí ježek? A co dělá v zimě (chodily jsme po elipse a hlasitě dupaly a funěly. Před zimou se pořádně najedly a pak usnuly jako...no jako ježek :o). Jak dělá žába, jak chytá mouchy a jak v zimě spí. Pak co dělají vlaštovky, na podzim jsme se sebraly a odletěly jako vlaštovky do Afriky. A z Afriky jsme letěly zpět do České republiky.
Po angličtině jsem chtěla jít ven, ale většina dětí chtěla zůstat ve třídě a na něčem si pracovat. Takže se v pondělí konala akce procházka po obědě (až na spáče). Vyšly jsme na kopec za zahrádkou a pak šly na hřiště. Do školky jsme se vrátily těsně před svačinou. 


                                                        Čtvrtek

Ve čtvrtek jsme se sešly na elipse ve velkém počtu. V podnělí jsem dětem slíbila divadlo. Myslela jsem, že bych zahrála stejnou pohádku jako minulý rok, ale bohužel se ztratilo pár scén, a tak jsem přešla na plán B :o)
Dětem jsem představila dvě pohádky: Jak ježek hledal svůj domeček a Budko, budko, kdo v tobě přebývá.
Domluvily jsme se, že jim pohádky povím a pak si vyberou, kterou z nich si zahrajeme. 
Při vyprávění o budce jsem děti vtáhla víc do děje, kdy jsme spolu klepaly na dveře, říkaly kdo je v budce a kdo zrovna přišel. Nakonec přišel medvěd, který měl budku zbořit. Ale dala jsem dětem na výběr, s tím, že když medvěd budku zboří, zvířátka nebudou mít kde bydlet a budou na medvěda naštvaní. Když jí nezboří, může se stát něco jiného...zázračného. Hlasovily jsme...většina chtěla, aby budka zůstala stát. A závěr si děti taky vymyslely samy. Zvířátka pomohla medvědovi postavit jeho budku (Miky navrhoval postavit jeskyni) a tak všichni měly kde bydlet a byly kamarádi. Prostě happy end :o))
Při výběru pohádky si děti nakonec vybraly tu o ježkovi. Každý chtěl hrát, postavily jsme domky, les a jeskyni, děti si rozebraly role a už se mohlo začít. Bohužel ne na všechny vyšlo zvíře, které si přál.

  
Příští týden bych zkusila divadlo o budce, kde vymyslíme spoustu zvířátek, aby se na každého dostalo :o)

                                                                                                            Jana
Comments