Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Listopad‎ > ‎

Přípravy na advent - 24. listopadu 2014

přidáno: 1. 12. 2014 13:35, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 5. 12. 2014 12:16 ]
Je poslední týden v listopadu a také poslední týden před adventem. Je tedy nejvyšší čas se začít chystat na vánoce. 

Pondělí

V pondělí jsem vyndala krabici s ozdobami a tak jsem začaly zdobit a rozvěšovat ozdobičky. Děti byly k nezastavení. Mít už vánoční stromeček, tak stojí, je ozdobený a svítí :o).

Udělaly jsme také adventní věnec a děti si udělaly adventní kalendář v podobě svíčky.  Úterý

V úterý jsme se s dětmi před angličtinou domluvily, jak bude vypadat mikulášská besídka. Děti se chtějí převléci za anděli, čerty a přivítat mezi sebe velkého Mikuláše. Společně mu zatancujeme. Děti dokonce vymyslely třetí tanec, který bude na jejich zvolenou písničku. Tak se máte na co těšit :o).


Čtvrtek

Ve čtvrtek jsem dětem představila náš společný školkový adventní kalendář. Můžete se na něj podívat do složky pomůcky ke stažení a vytisknout si ho i domů. Vystříhaly jsme vločky s čísly. Děti si hned začaly zamlouvat, číslo, které si chtějí ozdobit. Chvíli trvalo, než jsem jim mohla vysvětlit, co s vločkami pak budeme dělat. Stále se ubezpečovaly, že budou mít to co si zamluvily :o)). 

      

Odpoledne jsme pak dělaly mraky, které umístíme nad elipsu a dotvoříme k nim vločky. Snad nám tento rok bude počasí přát a nadělí nám krásnou bílou nadílku, abychom mohly jít sáňkovat.

  


Děti také poslední dobou milují HAMA korálky. Člověk se až diví, jak dlouho nad tím vydrží a jakou trpělivost dokážou vyvinout. :o)


        
                                                                                    Jana
Comments