Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Prosinec‎ > ‎

Čekáme na vánoce

přidáno: 15. 12. 2014 13:01, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 18. 12. 2014 7:33 ]
Tento týden nás bylo ve školce opravdu pomálu. Rýma, kašel a angína řádí opravdu hodně, a tak by se dalo říct, že nás bylo jak do mariáše. 

Každý den děláme náš nalepovací adventní kalendář. Tentokrát jsme si začaly povídat o číslech, a tak jsem na elipsu přinesla berušky a přiřazovaly jsme daný počet k jednotlivých číslům. Taky jsme spočítaly kolik prstů máme dohromady, a to na rukou i na nohou. Nakonec jsme spočítaly kolik máme bobíků.
Celé týdenní tvoření se točilo okolo výroby dárečku pod stromeček. Vánoce jsou o radosti z dostávání, ale i z dávání, a tak jsme vymyslely i malý dárek, který děti mohou dát pod stromeček. 

        
Ve čtvrtek s námi Emmička oslavila své 5. narozeniny. Tak ještě jednou vše nejlepší! Děti se poté vrhly hned do vyrábění darů pro Emmičku. Dostala papírové kabelky, obrázky a různě zabalené dárky. 

      

Dopoledne jsme ještě tvořily andílka a nechala jsem děti, aby uplatnily svou fantazii a použily různý materiál. Bylo krásné pozorovat co koho baví. Kryštofa bavilo natírat andílka velkým štětcem, míchat barvy a neustále přemalovávat jednu barvu přes druhou. Adinu zase bavilo malovat si ruce a obtiskovat je kolem andílka. Eliška využila hodně materiálu a ukázala nám zase další možnosti, které nás ani nenapadly :o)

        
    

A protože jsme nestihly jít dopoledne ven, tak jsme šly po obědě. Parádně jsme si to užily, děti milují dělání bahno, a tak máme na zahrádce spoustu mělkých děr...někde se ta hlína musí vzít :o). A tak pro změnu jsme si zahrály na silničáře, co asfaltují díry. 

   

A ještě než den skončil, došlo i na zdobení vánočního stromečku. Vzala jsem to ale netradičně. Zdobilo se jen barevnými mašličkami...procvičovaly jsme uzel a tkaničky. Kačka udělala asi svou první :o)

         

   

                                                                                                                                                            Jana


Comments