Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Prosinec‎ > ‎

Jak se slaví vánoce v cizině

přidáno: 19. 12. 2014 11:28, autor: Jana Krejsova
Celý týden nás provázely dvě koledy. Jedna je známá a budeme na ní tancovat na vánoční besídce, druhou jsme náhodou našla na Déčku. Zpívají jí zvířátka (lev, žirafa, slon, hroch, bůvol, zebra). Zpívá se na melodii Pásli ovce Valaši. Takže až vám vaše dítko u stromečku zazpívá asi nejoblíbejnější sloku, tak se nedivte, odkud to má :o). 
Tady je:


O vánocích to tak bývá, že se venku brzo stmívá. Tak Ježíšek našel mi skvělé brýle pro šelmi,


Vezmu bílou voskovku, zahrajem si na schovku. Nasněžíli mám tu moc, že nenajdeš mě do vánoc.


Dědeček psal paměti, já je umím zpaměti. Vánoce už slaví svět 2014 let.


Bůvol jako takový spase tuny cukroví. Jenom jedn žije tu, co rád drží dietu.


Když zdobíte stromeček, nelezte na stoleček. Připevním vám na špičku vlastoručně hvězdičku.


Sežral jsem moc cukroví a usnul jsem ve křoví. Pak jsem prospal Boží hod, teď se mi chce na záchod.


Jenom jedno přání mám, všech dárků se ráda vzdám. Ať jsme láskou spojeni, mír a štěstí na Zemi.

Stále pracujeme na dárku pro naše nejmilejší. Ted je zrovna na programu obal a vizitka. Jelikož jsme se rozhodly, že by obal měl být originální a znovu použitelný, abychom nezatěžovaly matku přírodu, každý dostal pytlík, na který vytvořil svou představu. 
Musím říct, že je to náš zatím nejdelší a nejpropojenější projekt ve tvoření co jsme dělaly. Posuďte sami: Nejdřív jsme udělaly dárek, vytvořily jsme štítek s popiskem a ted pracujeme na obalu, který musí schnout i několik hodin, takže je třeba se k němu vracet. Děti to zvládají skvěle :o). 


Čtvrtek

Ráno jsme se sešly na elipse a zazpívaly jsme si naší novou koledu. Miky se nemohl dočkat a už v půlce se dotazoval "A co ta s tím záchodem?!". Eliška se zase vtipně zeptala kolik večerníčků je 2014 let (večerníčky jsou naše časové měřítko, aby děti měly odhad jak dlouho daný úsek trvá). 
Opět jsme si zatancovaly Zelená se louka a nakonec se domluvily, na repertoáru besídky.

Pak jsme si chvíli sedly a začaly si říkat, jak se slaví vánoce v Americe a v Itálii. Nakonec naše rozprava sklouzla k našim vánocům a jídlu. Každý řekl co doma mají na štědrý večer. Byly to samé dobroty :o)
Děti pak dostaly úkol, aby postavily krb a komín, zatímco se budu převlékat za Santu Clause. Děti se samozřejmě chodily dívat a byly moc pobavené, hlavně tím velkým břichem. A protože se mi nezdálo teď ty rozjuchané děti usadit, aby se jen dívaly, tak jsem z nich udělala sobi, kteří táhnou sáně. Projely jsme se po školce, trénovaly strany, kam se zatáčí a také pozornost na "hyjé" a "prrr". Nakonec se Santovi podařilo dorazit ke komínu, skočit do něj a dát dárky pod stromeček. 
Pak jsme si sedly (já se tedy ještě opět převlékla) a začaly si povídat o La Befaně. Měla jsem v úmyslu, aby si děti zase zahrály s tím, že jim příběh nejdřív převyprávím. Ale děti se rovnou zapojily do vyprávění, a pak už to jelo samo :o). 

A příští týden už jsou vánoce. Moc se těším až Vás uvidím na besídce :o)

                                                                                                                    Jana
 

Comments