Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Prosinec‎ > ‎

Připravujeme se na Mikuláše - 1. prosince 2014

přidáno: 5. 12. 2014 12:57, autor: Jana Krejsova
Kvůli nemoci jsem tento týden byla ve školce až od úterý. Děti už byly natěšené na Mikuláše a připravovaly jak třídu tak sebe. 

Úterý

Hned ráno jsme dodělaly mraky, na které jsme nalepily ještě vatu, a pak je zavěsily místo planet nad elipsu. Max nejdřív protestoval, aby se planety sundavaly, ale po informaci, že se zase po vánocích vrátí na své místo, řekl: "No tak dobře, ale po vánocích, jo?!" :o) Původní myšlenka byla, že na ně přiděláme ještě vločky, ale to by měl Mikuláš problém se svou výškou.
Hned po angličtině jsme vyrazily ven. Oblékání je teď ale zdlouhavé, a tak čas strávený na hřišti je pak o něco kratší. Přesto si to však děti dokážou užít. Tentokrát jsme hrály na rybičky a rybáře. 
Po obědě jsme pak začaly tvořit vločky, dělaly bambule na ocas čerům nebo jen tak pro pobavení. 

Středa
Ve středu se pak šlo do muzea v Kralupech na výstavu loutek a hraček čertů. Podrobnější info může poskytnout Simča nebo Dennis, já se bohužel zúčastnit nemohla. 

Čtvrtek

Ve čtvrtek jsme se sešly na elipse v hojném počtu. Zopakovaly jsme si, kdo chce za koho jít a pak si řekly, kde bydlí andělé, čerti a odkud je vlastně ten Mikuláš. Snažila jsem se dětem vysvětlit co pro nás tyto tři postavy symbolizují, ale nevím, zda se mi to povedlo :o)
Nacvičovaly jsme, jak dělá čert...bll, bllll. Procvičily si jazyk a mimické svaly. Prostě byla to legrace :o)). Pak jsme si řekly jak dělají andělé. Děti řekly, že andělé jsou potichu a létají. Obklopilo mě krásné ticho a mávání dětských křídel. 
Přišla řada na nacvičování tanců pro Mikuláše, chtěly jsme ho potěšit. První byla Čertovská polka (velmi úspěšná), pak mazurka Měla babka a nakonec Skákal pes, kterou si děti vybraly a udělaly jsme na ní vlastní choreografii. 

Pak následovala procházka, opět oblékání. Zuzanka říká: "Mami, to oblékání je opravdu otrava!" Ale venku si to užijí a jsou šťastné.


Po návratu na nás čekal oběd a pak se šlo spát. Když děti spí, jsou jako andílci. Je krásné se na ně dívat, je to lepší než televize :o)


Dopoledne jsme vzaly krabici a začaly tvořit pekelný kotel. Odpoledne jsme na něm dodělávaly pekelný oheň. Malování na velkou plochu děti moc baví. Kolem kotle s ohněm se bude tancovat na elipse, až přijde Mikuláš.

          

                                                                                                                                                                                                                          Jana


Comments