Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Říjen‎ > ‎

Řemesla 6. října 2014

přidáno: 9. 10. 2014 11:16, autor: Jana Krejsova
                                                    Pondělí


Dnes jsme začaly s tématem řemesla. Nachala jsem se inspirovat z webových stránek jedné školky. 

Na elipse jsem rozprostřela pomůcky a omalovánky, které jsem k tomu připravila. Když jsem poslala předmět, požádala jsem děti, aby mi řekly (kromě toho jak se dnes mají), co by chtěly být. 
Snad na nikoho nezapomenu:
Eliška K. se chce starat o zvířátka, blíže nespecifikovala zda jako doktorka nebo jako pracovník v ZOO. Ema by chtěla pracovat v ZOO.
Terezka řekla: "Ještě vůbec nevím, čím se budu zabývat, až budu velká."
Miky chce být architektem a navrhnout si svůj dům. Po obědě se o to snažil, ale viděla jsem, jak stále chodí ke koši se zmuchlaným papírem. Začít se někde musí :o)
Ostatní děti se nevyjádřily...tedy něco řekly...Vilém a Viktor se těšili domů, Zuzka vyprávěla o pouti a Elišku M. přehlučelo nákladní auto z ulice. 

Hlavním řemeslem dneška byl řezník. Eliška K. nám vysvětlila, že když někdo pracuje, dostává za to peníze a když se mu to nechce dělat, tak nemusí, ale nic taky nedostane. Nina nám zase povyprávěla o řezníkovi. 
V kuchyni jsme pak vyráběly buřty, bouraly prase (nebo ho spíš dávaly dohoromady v podobě puzzlů), vymalovávaly další řemesla a povolání. 
Na nástěnku jsme pak umístily prase vytvořené z útržků a vyrobené buřty. 
 

Odpoledne jsem se vrhla do dokončení nové pomůcky, kterou si můžete stáhnout v sekci Pomůcky ke stažení. Několik dětí mě pomohlo stříhat písmenka. Nejvíc mě to ale překvapilo u Maxe, který je spíš pozorovatel. Sešit s písmenky si odnesl domů, že prý bude pracovat tam.

   


                                                        Úterý

Dnešek začal opět zajímavě. Eliška se mě přišla zeptat, zda si mohou rozestavět postýlky, že by si chtěly zahrát na nemocnici. Z nemocnice se nakonec vyklubala porodnice. Kačka ležela na posteli s velkým břichem a konstatovala, že za chvíli se jí už narodí miminko. Matýsek zase říkal, že je právě narozené miminko. Poslední dobou u nás frčí téma těhotenství a porod. Možná budu muset přehodnotit náš plán témat :o)

Po svačině jsme se sešly na elipsu. Chtěla jsem jí tentokrát udělat rychlou, protože od dlouhých pak děti odcházejí. Nejdříve jsme si zazpívaly a domluvily se, že v úterý budeme zpívat a učit se nové písničky. Pak jsem rychle řekla, co dnes budeme dělat. Dnes bylo na řadě řemeslo Pekař. Simča mezitím připravila v kuchyni těsto a děti šly válet a tvarovat preclíky.          
   


                                                    

Ten kdo nechtěl šel pracovat na pomůcky. 

   

Poté se šlo ven a na oběd. Ukázala jsem pár dětem novou pomůcku - lepení písmenek. Připojila se Ema, Terezka, Max a i Simonka, která se u nás zastavila na návštěvě ze školy. 


S Eliškou jsme včera byly poprvné na grafomotorickém kurzu, kde nám (snad) pomůžou zbavit se špatného úchopu tužky. Eliška dostává domácí úkoly, a protože by se to doma špatně stíhalo, vzala si ho s sebou do školky. Jde o dělání kruhů na velký papír, kdy se uvolňuje ruka v každém jejím kloubu. Hodně dětí to zaujalo a cvičily s námi a kroužky si také zkusily :o). S pomocí kamarádů by eliščin úkol byl hned hotový.


                                                        Čtvrtek

Čtvrtek byl ve jménu sladkostí. Pověděly jsem si něco o cukrářích. Ale hned po elipse bylo jasné, že bude pro všechny nejlepší jít ven. A tak jsem se vypravily na dolní hřiště. 

Po obědě děti dostaly úkol zkusit řemeslo cukráře. Samozřejmě z té krásné a dobré strany :o). Každý dostal tři sušenky, které si mohl ozdobit ... a pak sníst :o).

  

  

I o úklid se postaraly děti :o))Tak zase příští týden!

                                                                                                        Jana
Comments