Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Říjen‎ > ‎

Stromy - 27. října 2014

přidáno: 30. 10. 2014 14:44, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 30. 10. 2014 14:47 ]
                                                                                                                    Pondělí

Tento týden byl ve znamení stromů, ale musím přiznat, že jsme se ke stromům přiblížily jen okrajově. V pondělí nás bylo opravdu málo, protože hodně dětí zůstalo doma a užívaly si své rodiče :o). 

Do školky jsme přinesla dlouhé trubky, které mají sloužit jako kmen stromu. Eliška se hned ráno dala do práce a řezala a řezala. Byla to těžká práce, ale nakonec se jí to povedlo. Na procházce jsme pak natrhaly větve smuteční vrby, strčily je do trubky a první strom byl na světě. Další trubky na své koruny teprve čekají. Ale doufám, že se nám je podaří dokončit, protože příští týden by bylo fajn, kdyby zvířátka z karnevalu měla kde bydlet.                                                                                                                        Čtvrtek

Dnes nás bylo o hodně víc než v pondělí, a tak školkou zněl velký bzukot, hukot a někdy i hlasitější projevy :o)
Na elipse jsem představila pracovní sešity vyrobené na téma stromy, ale jak se zdálo, děti si chtěly užít přítomnosti svých kamarádů. Nakonec elipsy jsme si zacvičily a pak se rozešly k pomůckám. Míšu zaujal sešit se stromy, začal na něm pracovat a měl obrovskou radost z každého napsaného písmenka. Radostí se třásl jako osika :o))

Odpoledne jsem pak rozdala brčka, udělaly jsme si papírové koule a ty pak foukaly po elipse. Ani jsem nevěřila, jaká je to dřina odfouknout takový papír. Děti i já jsme se pořádně zafuněly. A pak přišlo naše oblíbené štronzo :o)


Příští týden ve čtvrtek chystáme karneval. Máme v plánu vyrobit si nějaké škrabošky. Téma karnevalu jsou zvířata. Tak se budu těšit!

                                                                                                                                                                                                                                                     Jana

Comments