Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Únor‎ > ‎

Roční období - 10. února 2014

přidáno: 10. 2. 2014 11:47, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 11. 2. 2014 6:36 ]
Po svačině jsem přišla na elipsu a tam nikdo nebyl. Všechny děti si tak nějak pracovaly a dělaly svoje věci. Obvykle to vypadá tak, že jsem poslední (kvůli úklidu v kuchyni), kdo na elipsu přijde. Tak jsem si tentokrát mohla zazpívat "Hola hou" písničku, abych děti svolala. 

Začaly se trousit postupně, ale nakonec jsme byly všichni. Připravila jsem si pro ně písničku, která se týká ročních období a tak jsme zpívaly a hrály na hudební nástroje. Děti dobře vědí, že je nyní zima, má být sníh, po zimě přijde jaro, léto a pak podzim. Mají dobře zmapováno, co se kdy děje. 
I když dnes jsem také zaslechla: "Zima, jaro, léto, podzim a Velikonoce" :o)

A co je to vlastně rok? Jak to jen vysvětlit. Uprostřed elipsy jsem...nebo vlastně moji malý pomocníci...předpřipravily slunce s paprsky, na kterých jsou jednotlivé měsíce napsány a ke každému paprsku pak přiřadily obrázek. Na elipsu jsem nalepila lepenkou čáru, která představovala přechod ze starého roku do nového. Všichni jsme si stouply za sebe a každý si čáru překročil a obešel jednou elipsu. Přitom jsme si říkaly názvy měsíců a druhé kolo pak počítaly do dvanácti.

Pak přišla na řadu výtvarnější část. Na větší papíry děti kreslily věci, činnosti, které patří k jednotlivým ročním obdobím. A nakonec vybarvovaly obrázky, které ležely u paprsků slunce. Ty pak měly za úkol nalepit do správného políčka u daného ročního období. 
Jejich výtvory se nyní kocháme na naší síti u schodiště. Udělejte si čas, zastavate se a podívejte se také :o).

  


Děti si v mezičase přípravy na odchod ven udělaly vlastní školu. Eliška šla dnes k zápisu, takže víme odkud vítr asi fouká :o)

  

Po elipse jsme šly ven. Tentokrát všichni. Šly jsme přes naše hřiště do lesa, který postupně zvelebujeme...čistíme. Je to kopeček, ale děti si užívají jeho zdolávání, a pak následné klouzání po listí dolů. 

Po vycházce byl, jako vždy, oběd, a pak odpočinek. A poté tvoření. Ten kdo chtěl si mohl (a bude moci po celý týden) vyrobit strom v jakémkoliv ročním období. Také si děti mohou vytvořit celý rok, a to vybarvením 12 obrázků, které byly na elipse, a jejich nalepením na dlouhý papír. Získávají tak přehled o čase, jak je dlouhý, v jakém období se co dělá apod.

Příští týden máme téma sněhuláka. Bohužel bez sněhu. Ještě že máme tu vatu :o)Jana             


Tohle dělala Eliška v úterý, když přišla do školky :o) Celkem dost dětí se dívalo, tak snad budou vědět jak na to a přidají se.

   


           

Omluvte, prosím, kvalitu fotek. Děláme co můžeme, ale ty děti se neustále hýbou :o)
Comments