Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Únor‎ > ‎

Sněhulák - 17. února 2014

přidáno: 17. 2. 2014 12:34, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 17. 2. 2014 12:41 ]
Věřte, nevěřte povídaly jsme si o sněhulákovi. Počasí na to ale vůbec nevypadá, je spíše jaro. Včera jsem dokonce viděla první sněženky a kočičky.

Na elipse jsme si zazpívaly písničku z minulého týdne o ročním odbobí, zacvičily si na básničku a pak jsme se rovnou daly do toho sněhuláka...tedy sněhuláka. To byla pouze moje představa, že nakreslíme jednoho velkého na velký papír. Děti sice slyšely moji myšlenku, ale jejich plán byl úplně jiný. A tak se na onom velkém papíru objevila spousta sněhuláků. Každého jsme podepsaly, protože jejich tvůrci na ně byly právem pyšní.

A protože bylo tak hezky, rozhodly jsme se, že půjdeme co nejdříve ven. A tak na další zdržování nebyl čas. Domluvily jsme se (se Simčou), že půjdeme na vzdálenější hřiště u Mikovic (bývalé dopravní hřiště, starousedlíci určitě tuší :o)). Děti byly nadšené a musím říct, že jsem je ještě nikdy neviděla stát u vrátek tak rychle jako dnes.

Cestou jsme musely zdolat pár silnic, podívaly jsme se na kachny na potoce. Původně jsem je chtěly i nakrmit, ale bohužel jsme housky zapomněly ve školce. Tak příště. 
Na hřišti už byla školka, která s hřištěm sousedí. Rozšířily jsme tedy dav. Kubík J. si užíval na klouzačce, celou dobu nedělal nic jiného. Některé děti se přidružily k "cizincům" a bylo pěkné pozorovat, jak se navzájem domlouvají, starají se o sebe a hrají si spolu, i když se předtím nikdy neviděly.
Nakonec přišel čas odejít. Adélka to špatně nesla a na tvářičce se objevila slza. Ach jo, příště bereme oběd s sebou :o).

Odpoledne se pak četla pohádka Krtek a sněhulák. A tvořily jsme...co jiného než sněhuláka :o). To jsem zapomněla vyfotit. Ale nebojte, pokud nemáte už výtvor doma, můžete se na něj podívat ve školce. Hrdě tam vysí a zpříjemňuje nám naší třídu.

Před svačinou jsme si hrály. Někdo se převlékal, někdo pracoval na pomůckách. 

Celý den pak byla ve třídě rozložená pomůcka, kterou jsme vytvořily pro měsíce v roce. Kolem slunce jsou misky, v nich korálky a šňůrky. Každý měsíc má svůj počet korálků, přičemž korálky představují dny v měsíci. Bylo úžasné pozorovat, jak se děti na pomůcce střídají, korálky navlékají a zase sundavají ze sňůrky. 


Pokud jste byli minulý nebo tento týden ve školce, určitě jste si povšimli velké změny...u elipsy je cosi divně žlutého s oranžovo-červenými skvrnami. To je Slunce. V březnu chystáme velké téma planet, a moc se těšíme, co řeknou děti na to, že poletíme do vesmíru.

Den opět uplynul rychle, ale byl krásný a ještě k tomu prozářený sluncem.

Jana
  


Comments