Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Únor‎ > ‎

Voda - 24. února 2014

přidáno: 24. 2. 2014 13:39, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 27. 2. 2014 11:58 ]
Dnes byla na pořadu voda, měla jsem spoustu plánů. Například, že budeme dělat pokusy, ale bohužel to dnes nevyšlo. Okolnosti mě donutily přijít později, a tak nebyl na přípravu dostatek času. Takže dnes nejsou ani fotky. Něco zkusím nafotit ještě přes týden a postupně to sem přidám. A pokusy uděláme během týdne. Děti se mohou těšit i na zmrzlinu, kterou budou se Simčou vařit.

Přemýšlela jsem dlouho jak toto téma uchopit, aby to děti bavilo. Nakonec jsem přišla na příběh, který dětem představí koloběh vody. Vymyslela jsem pohádku o dvou kapičkách, Voděnky a Vodíska, kteří cestovali po světě, chvíli byli nahoře v oblacích a za malý moment zase dole na zemi, v řece, moři nebo se změnili na sněhovou vločku, kterou pak rozpustilo slunce. 
S dětmi jsme si pak zahrály na takové kapky, nejdříve jsme byly moře plné vln, pak jsme se vypařily do vzduchu a vznikl mrak, který poletuje po obloze. A nakonec jsme spadly jako dešťová kapka zpátky na zem. 

Pak děti chvíli pracovaly na pracovním listu, který jsme s sebou přinesla. Počítaly kapky, rybky ve vodě, kytky, které rostou kolem rybníku a vybarvovaly. Každý to uchopil trošku jinak a bylo zajímavé sledovat různý postup. Nejhezčí na tom ale bylo sledovat spolupráci dětí. Emička se ptala, jak se píše číslo 5. Tak jsem jí to ukázala, pak přišla Bebe a prý zda umí 4..."To nakreslíš L, a pak tam uděláš takhle čárku a je to 4." No úžasné, to mě nikdy nenapadlo :o) Eliška se pak přidala a ukazovala další číslice. Já jsem už potřeba nebyla. 

Protože bylo opět krásné počasí, vyrazily jsme ven. Tentokrát však jen na naše malé hřiště a ten kdo chtěl, šel se mnou do lesa. V lese jsme viděly první sněženky a také spoustu berušek, které se vyhřívaly na sluníčku. Že by tu už bylo opravdu jaro? 
S dětmi jsme vylezly až na vrch kopce, chvíli si tam pobyly a pak zase frrr dolů po zadku. Samozřejmě, ten kdo chtěl. 


Odpoledne jsme pak tvořily kapky, myslela jsem, že děti nakreslí do kapek obrázek nebo-li "Co kapka viděla". Každý to zase pojal trošku jinak. Eliška se dokonce dost rozčílila nad tím, že nemůže dělat to co ona chce. Dalo mi hodně práce vysvětlit, že může, když chce, že já jen měla jinou představu, ale že vůbec nikomu nebude vadit, že její obrázek bude úplně jiný. Hlavně že s tím ona bude spokojená.

A tak den opět utekl jako voda :o). 

Jana

PS: Tohle jsem zapomněla dát do minulého týdne, pokochejte se tedy nyní. Čtvrtek 27. února 2014

Dnes jsem se zdržela ve školce. Na elipsu jsem pak vzala rolovací abecedu a pytlík s předměty. Každý si vytáhl jeden předmět, řekl co to je a sám nebo společně jsme ho přiřadily k písmenku, na které začíná. 

Pak se děti rozešly a začaly pracovat. Nina začala stavět s hnědými schody a růžovou věží krásnou stavbu, ale nestačila jsem si jí vyfotit, i když jsme se domluvily, že to uděláme, až bude hotová. Snad příště. Každopádně tady je pár dalších fotek.

    

Představte si, že si naši mazlíčci jedí vlastní střechu nad hlavou! Je asi vážně moc dobrá :o)


Comments