Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Září‎ > ‎

Pravidla - 2. týden září 2014

přidáno: 9. 9. 2014 13:27, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 9. 9. 2014 13:27 ]
Tento týden probíráme pravidla. V pondělí jsme si na elipse posílaly klubíčko, každý mohl říct pravidlo, které ve školce dodržujeme. Poté jsme šly ven, chceme ještě využít krásného počasí. Odpoledne při svačině jsme si zkusily, co je to minuta. Jaké to asi je být minutu potichu? Je to dlouho, vydržíme to? Bylo to moc zajímavé a mě hned napadla myšlenka na druhý den. Eliška si dala bobříka mlčení na celých pět minut a byla na to hrdá. Ještě že umí znakovat, jinak by to asi nevydržela :o)).

V úterý jsme pak opět opakovaly pravidla, tentokrát už jen s kamínkem. Připomenula jsem pravidlo "Mluvíme na sebe příjemným a tichým hlasem." Začaly jsme se bavit o tichu, co je to? Trošku jsem to přehnala s hlučností a Max se okamžitě ozval: "No to tedy nebyl vůbec příjemný hlas!" :o) A pak jsme si opět daly minutu ticha. Při chození po elispe jsme se snažily být potichu jak to jen šlo, ale pak přišla změna. Úkol zněl "dupejte!" :o). Do školky chodí ted i moje Zuzka, k pohybu dupání patří i výskot, takže to byl opravdu hluk, protože ostatní děti se přidaly. 

Na pomůckách jsme pracovaly o trošku déle, a tak nám zbyl jen malý čas na to jít ven. Ale nakonec jsme šly. Každopádně čas strávený na pomůckách stál za to. Ema začala opisovat a vyžaduje si psaná slova, kde může procvičit písmenka. Je ne to opravdu hrdá :o). Max s Matýskem si dlouho povídali o vesmíru. Pak jsem je přizvala ke stavbám s růžovou věží. Dala jsem jim karty, kde stavbu měli napodobit. Byli oba nadšení. Emě jsem nabídla hnědé schody a postavila tohle...

  


Eliška si od rána připravovala tvoření, některé děti se k ní přidaly, a tak nakonec vytvořily postavičky na špejlích. Eliška chtěla hrát divadlo, ale otázka byla kdy. Nakonec jsme se domluvily, že divadlo bude po obědě před spaním. Bylo o králi a královně, kteří si moc přáli kočku. Služebná jim jednu přinesla, ale kočka byla zvláštní...byla opravdu hodně vysoká, vyšší než král a královna. No a pak k tomu ještě přiletěl drak. Děti se smály, řechtaly, všechny byly spokojené. 

Mezi nováčky patří i Vojta, který byl dnes poprvé ve školce až do druhé svačiny. Byl zklamaný, že maminka nepřišla po obědě, lehl si do postýlky a věřte, nevěřte v tom velkém řehotu usnul. Klobouk dolů...je opravdu pravda co nám říkala Lucie Dobešová na Respektování "Ten kdo potřebuje spát, usne. Takže není důvod děti nutit k odpolednímu spánku." :o)
Comments