Hrajeme si v Monte centru‎ > ‎Co se dělo‎ > ‎Archiv‎ > ‎2014‎ > ‎Září‎ > ‎

Pravidla - 3. týden září 2014

přidáno: 21. 9. 2014 12:25, autor: Jana Krejsova   [ aktualizováno 1. 10. 2014 6:11 ]
Stále se normalizujeme. Toto pondělí jsme opět mluvily o tichu. Zopakovaly jsme si, co ticho je a co je hluk. A při té příležitosti jsme si zahrály hru na ticho. Odešla jsem do druhé části třídy a postupně šeptem volala jména dětí, které ke mě přicházely tak tiše jak to jen šlo. Myslím, že nás bylo kolem 15. Umíte si představit co to je, vydržet tu dobu, než přejde 15 dětí z jedné části do druhé, a být potichu? Bylo to opravdu dlouhé a děti to zvládly. 
Pokaždé po elipse zařazuji práci na pomůckách. Některé děti si najdou práci sami, některé bloumají. Snažím se jim pak představit pomůcku, která by je mohla bavit, zaujmout. Zatím jsme začaly s 1/2 hodinou, občas si to prodloužíme, protože děti jsou opravdu do práce ponořené. 
Následovala vycházka na Hostibejk. Nina chtěla jít na dolní hřiště, dříve dopravní. To bychom ale časově nezvládly, a tak jsme to odložily na úterý. 
Odpoledne jsme provlékaly bavlnu papírem a nakonec vzniklé obrazce vybarvily. Zapomněla jsem to bohužel nafotit. V úterý jsme si rychle zopakovaly pravidla, chvilka na pomůckách a pak hurá na dolní hřiště. Děti se těšily asi nejvíce na lanovku. Na hřišti ale byla školka, která sídlí hned v jeho blízkosti, a tak (po diskuzi s pí učitelkami) jsme zůstaly pouze na určité části.
Cestou zpátky jsme ale probíraly dopravní značky, říkaly si, co která znamená. Také jsme měly štěstí pozorovat práci popelářů, to byla podívaná. Eliška poznamenala: "Ten pán to s tou popelnicí ale umí...jak jí točí, teda!" :o)

Ve čtvrtek pak byla na programu narozeninová elipsa Elišky K. Ve středu jí bylo 6 let. Eliška se dlouho rozmýšlela, zda se dá nebo nedá obkreslit, nakonec ale nechtěla. 
Stejně jako u Zuzky jsem začala vyprávět, o tom, jak byla Eliška v bříšku, jak tam rostla a nakonec se rozhodla narodit. Eliška souhlasila, že proleze tunelem. Narodila se a měla možnost opět spočinout v náruči maminky, která se na ní moc těšila. 
Elišce jsem připravila knížku, kterou jí vedu od narození. Pyšně ukazovala fotky svým kamarádům a já z knížky četla co Eliška v určitém věku dělala. Zdálo se, že děti to baví. Nakonec jsme jí zazpívaly a popřály. 

Pokud se rozhodnete být přítomni narozeninové elipse svého dítěte, bude to pro něj i pro nás velký zážitek. Nikdo jiný než rodič neumí vyprávět a vypovědět jak dítě kopalo v maminčině břiše, jak vypadalo když se narodilo atd. Krom toho se děti rády pochlubí svými fotkami, takže vřele doporučuji nějaké přinést. Dny jsou sice už rozvrženy, ale pokud by se vám hodil jiný termín, lze ho upravit, stačí se jen domluvit :o)

Jana
Narozeninová elipsa - Eliška K.


Tvoření


Comments